Tootjad / Hinnad

Bowers & Wilkins High-End, Hi-Fi ja kodukino kõlarid, subwoofrid, kõrvaklapid, installatsiooni- ja välikõlarid. Nüüd ka uued 800 D4 Diamond seeria erimudelid 801 D4 and 805 D4 Signature!

Bowers&WilkinsMõnikümmend miili eemal tuntud Lõuna-Inglismaa suvituslinnast Brightonist asub Worthing - asula, kus 1966-st aastal pani John Bowers aluse tänapäeva ühele tuntuimale ja hinnatuimale kõlarifirmale Bowers&Wilkins. Järgneva 50 aasta jooksul on sealt tulnud kõlariteseeriaid ja muud tooted, millede nimed kõnetavad paljusid audiofiile praegu ja ka tulevikus - CM, DM, Matrix, Nautilus, Diamond, ikoonilise tähendusega on ka Zeppelin juhtmevaba kõlar ja ka kollased, Kevlarist elemendid. Käesoleval ajal on B&W valikus aga ka kõrvaklapid ja multiroom lahendused. Suurima valiku Eestis neist toodetest leiate ValiHeli-st

Bowers Wilkins Formation Suite

 

Lisainfo:

Koduleht: https://www.bowerswilkins.com/eu-en
Facebook: https://www.facebook.com/BowersWilkins/
Youtube: https://www.youtube.com/bowerswilkins

 

Tooteuudised:


Aasta 2012 tõi on B&W tootevalikusse rea uusi tooteid: lisandusid uuendatud B&W Mini Theatre sarja tooted: M-11, MT-50, MT-60D, PV1D ja lisandus ka mattvalge viimistlusvariant. Suvel tulid liinidelt esimesed Bowers&Wilkins P3 kõrvaklapid, sügisel aga uued B&W Airplay kõlarid A5 ja A7, mis on varustatud sisseehitatud Hi-Fi-klassi DAC-iga ja heli tekitamise eest vastutavad B&W suurtest kõlaritest pärit Nautilus-kõrgsagedus- ja Kevlar-madalsageduselemendid. Aasta viimase tootena üllatas uus Panorama 2 soundbar -  mis lisaks paranenud helile on võrreldes vanema mudeliga ka palju soodsama hinnaga.

Bowers Wilkins 805 Maserati with standAasta 2013 jätkus samas vaimus. Esimestena nägime aprillikuus uusi ilmastikukindlaid välikõlareid AM-1, mis astusid pika sammu edasi nii välimuse kui ka heli poolest. Suvekuudel tulid tulid välja uued/uuenenud Airplay dokid: Z2, kui varasema Zeppelin Mini järglane, millel on nüüd Airplay ja Apple Lightning ühendus (ja saadaval nüüd lisaks mustale ka valgena) nind uus Zeppelin Air, mis kasutab nüüd samuti Lightning ühendust (aga ka vana mudel jäi endiselt tootmisse).

2013 aasta sügisel lasti limiteeritud väljalaskena müüki ainult 1000 paarist koosnev 805 Diamond Maserati Edition riiulikõlarite mudel. Maserati Quattroporte ja Ghibli mudelitele kõrgetasemelisi helisüsteeme pakkuv Bowers&Wilkins lõi need 805 Diamond baasil viimistledes need Maserati autodeski kasutatava Birdseye maple puidu ja tumedat pehmet nahka. Nende kõlarite jalal aga leiate Maserati logo. Nende luksuslike kõlarite hind on hetkel veel välja kuulutamata.

Teine 2013 aasta sügisel müüki jõudnud uudismudel on CM seeriast ja kannab nime CM10. Nagu sellest järeldada võib, on tegu CM seeria kõige suurema põrandakõlariga, mis võrreldes senise esinumbriga CM9 on saanud juurde veel ühe 6,5" bassielemendi ja mängib seetõttu veelgi jõulisemalt ja madalamale. Uuendatud on ka kõrgsageduselementi, mis on nüüd sarnaselt 800-seeriale kõlari peal ja ka Kevlarist kesksageduselementi, mis on sel mudelil isoleeritud kõlari korpusest et vähendada korpuse vibratsiooni kandumist elementi. CM10 tootjapoolne soovituslik hind on 3600€/paar.

2014 aasta märtsikuu tõi meieni kauaoodatud uuenduse 600 seeriale. Neis on kasutuses uued, CM10 mudeli kõrgsageduselemendi baasil loodud Decoupled Double Dome tweeterid, 683 S2 ja HTM61 S2 kõlaritel uued Dual Layer alumiinium-bassielemendid, uued, spetsiaalse vahtkummäärisega Kevlarist kesksageduselemendid. Sama seeria ASW610XP, ASW610 ja ASW608 subwoofrid ja DS3 surroundkõlar jäävad tootmisse muutumatul kujul. Ainsaks tagasilöögiks uue mudelivaliku juures võib pidada kirsispooniga viimistuse kadumist - kõik kõlarid on tootmises vaid kas musta või valgena.

2014 aasta septembrist aga uuenes täielikult CM-seeria. Aasta varem CM10-l tutvustatud lahendused kanti edasi kogu uuele CM S2 seeriale, mis koosneb kolmest põrandakõlari, kolmest riiulikõlari, kahest keskkõlari ja ühest subwoofri mudelist. Riiulikõlarite jaoks lasti välja ka uus FS-CM S2 jalg. 
Lisainfo: http://www.whathifi.com/news/bw-launches-new-cm-s2-series-speakers

2015 aasta 9. septembril aga avalikustati kauaoodatud uudis uue tippseeria Diamond 3 sünnist.  Esialgu kolmest põrandakõlari mudelist (millele 2016 aasta mais lisandus tippmudel 800D3), ühest riiulikõlari mudelist, kahest keskkõlari mudelist, ühest subwoofrist ja ühest kõlarijalgade mudelist koosnev seeria arendus võttis aega 7 aastat aga tulemus on seda väärt.
Lisainfo: http://www.whathifi.com/news/bw-reveals-new-800-series-diamond-speakers

2016 aasta september-oktoober on olnud tihe kõrvaklappide osas. Nii teatati alguses uutest P3 S2 ja esimesest juhtmevabast P7 Wireless mudelitest (ning vanemate mudelite hinnalangusest), oktoobri alguses aga uue tippmudeli P9 Signature väljalaskmisest.
Lisainfo: http://www.whathifi.com/news/bowers-wilkins-reveals-flagship-p9-signature-headphones

2017 aasta septembris uueneb taas kord CM seeria ja seda nii suurel määral, et kogu seeria otsustati ümber nimetada - uueks nimeks on 700 S2 (laiend S2 lisati seetõttu, et aastakümneid tagasi oli originaalne 700 seeria juba tootmises). Number 700 aga valiti seetõttu, et väga palju tehnoloogiat ja materjale võeti üle 2 aastat tagasi välja kuulutatud 800 Diamond seeriast.

600series home2018 aasta septembrist on müügil uued (juba 6. generatsiooni) 600-seeria kõlarid. Ka nende puhul on nüüd võetud üle 800-seerias esitletud kesksageduselementide materjalina kasutatav Continuum, filtrites on kasutusel 700-seeria komponendid, 700-seeriast pärineb uutel, nüüd neodüümiummagneteid kasutavate kõrgsageduselementide võre. Bass-reflex ava on viidud kõlarite tagaküljele, varasema 2 eri keskkõlari mudeli asemel on kasutusel üks aga heliomadustelt suurema keskkõlari asendaja. Uued subwoofrid ASW608, ASW610 ja ASW610 erinevad vanadest mudelitest vaid viimistluse poolest. Viimistlusi on uues seerias 2: mattmust ja mattvalge. Kõlarikatted jälgivad kõlarite viimistlust (mustadel kõlaritel on need mustad, valgetel helehallid) ja on nüüd magnetkinnitustega. Selle seeria demomudelitena on meie salongis väljas 603 põrandakõlarid ja 606 riiulikõlarid.

Samast ajast on saada ka kahe Diamond seeria kõlari eriversioonid, mis erinevad tavamudelitest üjhe uue viimistlusvariandi poolest - selleks on high-gloss santos rosewood (eesti keeles kõrgläikega Santos palisander). Tegu on kalli ja eksootilise puuliigiga, mille viimistlemine hõlmab lausa 13 eri lakikihi peale kandmist ja poleerimist iga lakikihi järel (ehk kõmneid tunde käsitsi suure hoole ja ettevaatlikkusega tehtavat tööd), mistõttu on sellise viimistlusega kõlarid tavamudelitest üksjagu kallimad. Valikus on üks põrandakõlar - 802D3 Prestige Edition ja üks riiulikõlar - 805D3 Prestige Edition.
Lisainfo: https://www.stereonet.co.uk/news/bowers-wilkins-800-series-goes-prestige
Ja üks ülevaade 805D3 Prestige edition kõlaritest: https://www.soundstageaustralia.com/index.php/reviews/314-bowers-wilkins-805-d3-prestige-edition-loudspeakers

 

2019 aasta aprillis kuulutati välja Formation Suite - uus juhtmevaba / multiroom lahendus, mille kallal B&W insenerid on töötanud üle 5 aasta eesmärgiga luua lahendus, mis oleks mugav kasutada nagu Sonos seda on aga seda analoogsete lahendustega võrreldes palju parema helikvaliteediga.
Formation Suite koosneb juhtmevabadest aktiiv-riiulikõlaritest Formation Duo, Zeppelin kõlarite järglasest Wedge, soundbarist Formation Bar, kõikide nende toodetega kokku sobivast subwoofrist Formation SUB ja saatjast/vastuvõtjast Formation Audio, mis võimaldab ühendada Formation süsteemiga tavalisi Hi-Fi lahendusi: näiteks suunata eri Hi-Fi seadmete (CD- ja vinüülplaadimängijad jne) signaali Formation kõlaritesse või edastada signaali teistesse võimenditesse/keskustesse toimides striimerina.
Kõik Formation Suite tooted on juhitavad ühe Apiga, striimingteenustest on hetkel toetatud Spotify ja Roon, juhtmevabadest signaaliedastusviisidest Airplay/Airplay 2 ja Bluetooth. Seadmete vaheline signaaliedastus on 96kHz/24bit ,viivitus kõigest 1 mikrosekund.
2019 aasta septembrist kuulub sellesse seeriasse ka Formation Flex - väike juhtmevaba kõlar, mis omadustelt aga sarnane Duo kõlaritega. Lisaks on Flexil ka tore omadus, et seda saab kasutada koos BAR-iga kui surroundkõlar.
Lisainfo: https://www.bowerswilkins.com/formation

2019 aasta oktoobrist on B&W valikus rida uusi kõrvaklappe: uus mürasummutavate klappide tippmudel PX7, selle väiksem on-ear variant PX5, juhtmevabad aktiivse mürasummutusega in-earid PI4 ja sportimiseks mõeldud juhtmevabad klapid PI3
Lisainfo: https://www.bowerswilkins.com/eu-en/headphones
bw new headphones

 

bowers wilkins 700 signature 705 702 blue datuk2020 aasta juulist on saadaval kaks 700-seeria erimudelit 702 Signature põrandakõlar ja 705 Signature riiulikõlar.
Võrreldes tavamudelitega on neil uuendatud filtri-osa, kõlarite viimistlus on aga Itaalia firmalt Alpi pärinev Datuk.
Lisainfo: https://www.bowerswilkins.com/eu-en/signature/700-series
2021 aasta lõpust on need 2 Signature seeria kõlarit saadaval ka Nautilus kõlaritelt inspiratsiooni saanud Midnight Blue Metallic viimistluses.

Septembrist aga asendab 600-seeriat uus 600 S2 Anniversary Edition. Välimuselt on kõiki peaaegu muutumatu, küll aga on helis selgelt kuulda filtri osas kasutusele võetud paremate komponentide pakutav kvaliteeditõus selguse ja detailsuse kujul.
Lisainfo: https://7review.com/bw-600-s2-series-anniversary-edition-theatre-review/

2021 aasta aprillist on B&W valikus esimesed aktiivse mürasummutusega true wireless (TWS) kõrvaklapid: PI5 ja PI7. 
Lisainfo: https://www.bowerswilkins.com/eu-en/headphones/pi7-pi5-true-wireless

2022 aasta märtsi alguses on B&W valikus ka esimene Doly Atmos soundbar - Panorama 3. Kõlarielemente on sel 13, võimsust kokku 400W jagu. Sisenditeks eARC toega HDMI ja vanemate telerite jaoks ka optika (Atmos sel juhul küll ei tööta). Integreeritud on ka erinevad striimingteenused ja Amazon Alexa hääljuhtimine. Panorama 3 demomudel on ka väljas meie soundbaride demoruumis.
Lisainfo: https://www.bowerswilkins.com/eu-en/soundbars/panorama3

2023 aasta juulist on saada 800 Diamond D4 seeria 2 uut erimudelit - 801 D4 Signature ja 805 D4 Signature.
Esimene on edasiarendus senisest 800 D4 suurimast põrandakõlarist 801 D4, teine riiulikõlarist 805 D4.
Pika ja tõsise uurimis- ja arendustöö käigus leidsid B&W insenerid järgmised võimalused kõlarite heli parandada:
1) kõlarite ülemised katteplaadid varasemast jäigemad ja kuuldavas sagedusalas vähem resoneeruvad
2) bass-reflex torud on nüüd osaliselt valualumiiniumist ja seeläbi samuti vähem resoneeruvad ja puhtamaid madalamaid sagedusi väljastavad
3) tweeteri kattevõrede "muster" on varasemast paremate akustiliste omadustega
4) bassielementidel / bass/midrange elemendil on suuremad magnetid ja poolid
Uued on ka nende 2 kõlarimudeli viimistlused - tumesinine nimega Midnight Blue ja pruun California Burl.
Soovituslikud hinnad on vastavalt 50000€/paar ja 12000€/paar, tarned algavad juulis 2023

 

 

 

 

Mõningad testiülevaated:

 

B&W 603 kodukinokomplekti ülevaade: https://www.soundandvision.com/content/bowers-wilkins-603-speaker-system-review
B&W 603 põrandakõlarid
"Bowers & Wilkins has another winner on their hands" Stereonet, nov. 2018 LINK
B&W 705 S2
riiulikõlarid - "you will be very pleased with what the 705d2s have to offer" Tone Magazine LINK
B&W 707 S2 riiulikõlarid
- "The D707 S2 speakers demonstrate B&W’s commitment to putting great sound within easy financial reach of those who prioritize music in their lives" Tone Magazine LINK
B&W 802 D3
põrandakõlarid - "For a majority of music lovers with ‘regular’ size listening rooms, the 802 D3 will be something of a dream loudspeaker". Hi-Fi News LINK
B&W C5 S2
kõrvaklapid  - "Bowers & Wilkins’ engineers revised and tweaked C5 Series 2 in-ear headphone sounds better than ever". Sound&Vision Magazine aprill 2015 LINK
B&W CM6 S2
riiulikõlarid - "These are now my new reference bookshelf speakers". Home Theater Review detsember 2014 LINK
B&W CM8 S2
põrandakõlarid - "If what you value in a speaker is excellent sound and gorgeous looks, we think you’ll find them a treasure". Digital Trends detsember 2014 LINK
B&W 683 Theatre S2
5.1 kodukino kõlarite komplekt  - "It sounds superb!". Home Cinema Choice august 2014 LINK (PDF)
B&W 683 S2 põrandakõlarid  - 5 tärni! "Massive scale, plenty of power, plenty of nuance and delicacy". What Hi-Fi? mai 2014  LINK
B&W 685 S2 riiulikõlarid  - 5 tärni! "They’re hugely entertaining, and their sheer power, punchy dynamics and excellent detail retrieval will make you want to listen to your entire music collection from the start.". What Hi-Fi? mai 2014  LINK
B&W 683 S2
 põrandakõlarid  - "Price/performance: outstanding!". Audio.de juuni 2014  LINK
B&W CM10 põrandakõlarid
- Highly commendded! "CM10 offers a beautifully clean, detailed midrange and treble, with a big, open and impressive soundstage" Hi-Fi news test august 2013 (PDF)
B&W CM10 põrandakõlarid - "CM10 is a great-performing speaker that offers a lot more performance from the 800 Series speakers than its price would suggest". Home Theater Review mai 2014 LINK
B&W Z2 iPod dokk
5 tärni! "An upfront, energetic performer that delivers detail, clarity and style in spades." What Hi-Fi? mai 2013
B&W MT60-D
kõlarikomplekt: 
5 tärni! "This is a true all-rounder: it's adept at everything you'd want a 5.1-channel surround speaker package to do, confident in stereo, beautifully built, and versatile when it comes to installation." What Hi-Fi? juuli 2012
B&W MT50-D kõlarikomplekt: 5 tärni! "This is the people's speaker package. A system that provides a mightily enjoyable music-listening experience" What Hi-Fi? september 2012
B&W PV1D subwoofer: 5 tärni! "A brilliant sub that delivers the best precision and agility!" What Hi-Fi? juuli 2012
B&W ASW608 subwoofer: parim subwoofer selles hinnaklassis! Video-magazin.de, tõlge
B&W CM9 Theatre: What Hi-Fi? 2011 aasta parim kodukino kõlarite pakett hinnaklassis üle 2050£: LINK
B&W PM1 - What Hi-Fi? parimad riiulikõlarid hinnaklassis üle 1500£ 2011 - "Fast, cohesive and surprisingly full sound; exceptional stereo image; superb integration and timing; top class build and finish" LINK
B&W P3 kõrvaklapid - "Stylish, clever design; soft, comfortable fit; impressive bass weight and depth; nicely balanced sound; punchy, entertaining sound; don't leak much". What Hi-Fi?
B&W A7 Airplay juhtmeta kõlar - "If you want AirPlay and want awesome sound, the A7 demands your attention". What Hi-Fi?
B&W CM5 riiulikõlarid "The B&W CM5 touched me in a unique way. With every recording I played, this neutral, dynamic speaker revealed layers of detail that let me hear into the recording process, but in a way that made it easy to forget about that process, kick back, and enjoy the music". Stereophile dets. 2012 LINK


Rohkelt ülevaateid erinevatest testitud B&W toodetest PDF kujul: LINK ja LINK

 

 

Allpoololeva hinnakirja hindade näol on tegu tootjapoolsete soovituslike hindadega seisuga 01.10.2022.
Meie soodushinna teada saamiseks võtke ühendust või veel parem - külastage salongi, et leida just Teie tingimustele sobivaim lahendus.
NB! Hinnakiri on hetkel uuendamisel.
Hetkel salongis demoks väljas olevate toodete nimekirja ja laos varuks olevate mudelite hinnainfo leiate e-poest: https://pood.valiheli.ee/tootja/bowerswilkins/

 

 

 

Seeria / MudelKirjeldusSoovituslik hind / tk
     
High-End, Hi-Fi, Home Cinema, Headphones    
     
PRESTIGE SERIES    
Nautilus floor speaker 34000
     
800 SERIES    
801 D4 Signature UUS! floor speaker 25000
801 D4 floor speaker 19000
802 D4 floor speaker 14000
803 D4 floor speaker 11250
804 D4 floor speaker 7000
805 D4 Signature UUS! floor speaker 6000
805 D4 floor speaker 4400
HTM81 D4 center channel 8500
HTM82 D4 center channel 6000
DB1D active subwoofer 5000
DB2D active subwoofer 4000
DB3D active subwoofer 3000
FS-805 D4 speaker stand pair for 805 D4 700
FS-HTM D4 center channel floor stand 900
     
WIRELESS STREAMING    
Zeppelin   799
Zeppelin wall bracket   79
Panorama 3   999
     
FORMATION    
Duo active speakers 2299
FS-duo speaker stand for Duo 449
Bar soundbar 1299
Bass active subwoofer 1199
Wedge   999
Wedge wall mount   99
Audio   749
Flex   499
     
600 ANNIVERSARY SERIES    
603 S2 floor speaker 1000
606 S2 floor speaker 425
607 S2 floor speaker 350
HTM6 S2 center channel 650
ASW608 active subwoofer 650
ASW610 active subwoofer 800
STAV24 stand 24 " 140
     
LEISURE MONITORS    
M1 mini theather 300
M1 STAND mini theather stand 250
AM1 weather proof monitor 419
     
700 SERIES    
702 Signature floor stand speaker 3000
705 Signature stand speaker 1750
707 S3 stand speaker 750
706 S3 stand speaker 1000
705 S3 stand speaker 1500
704 S3 floor stand speaker 1750
703 S3 floor stand speaker 2500
702 S3 floor stand speaker 3250
HTM72 S3 centre channel 1200
HTM71 S3 centre channel 2000
DB4S subwoofer 2000
FS-700 S3 speaker stand 450
     
HEADPHONES    
PX7 S2   429
PX8   699
PI7 S2 In-ear true wireless headphones 399
PI5 S2 In-ear true wireless headphones 299
     
     
Custom Installation products    
     
CUSTOM INSTALLATION CT-700 SERIES    
CT7.5 LCRS   800
CT7.4 LCRS   1400
CT7.3 LCRS   2000
CT SW10 subwoofer 1100
CT SW12 subwoofer 1300
CT SW15 subwoofer 1600
CDA-16 distribution power amplifier 2000
CUSTOM INSTALLATION 600-SERIES    
CCM632 in-ceiling 280
CCM665 in-ceiling 300
CCM664 in-ceiling 350
CCM663 in-ceiling 400
CCM663RD in-ceiling reduced depth 480
CCM662 in-ceiling 600
CCM664SR in-ceiling 450
CCM663SR in-ceiling 600
CCM684 in-ceiling 400
CCM683 in-ceiling 530
CCM682 in-ceiling 700
CWM652 in-wall 450
CWM664 in-wall 350
CWM663 in-wall 400
Grille square square grille 6 and 8 " 79
BB6C Back Box 200
BB6W Back Box 200
BB125C Back Box 180
BB165C Back Box 180
CUSTOM INSTALLATION 300-SERIES    
CCM362 in-ceiling 200
CCM382 in-ceiling 270
CWM362 in-wall 200
ISW-3 subwoofer 1200
ISW-4 subwoofer 1100
BB ISW-4 Back Box 300
Grille square square grille 6 and 8 " 70
MARINE series    
Marine 6 in-ceiling 350
Marine 8 in-ceiling 450
CUSTOM INSTALLATION 700-SERIES    
CCM7,5S2 in-ceiling 1000
CCM7,3 S2 in-ceiling 2000
CWM7,5 S2 in-wall 800
CWM7,4 S2 in-wall 1000
CWM7,3 S2 in-wall 2000
CUSTOM INSTALLATION 800-SERIES DIAMOND    
CCM8.5D in-ceiling diamond 2500
CCM8.5D bb Backbox 750
CWM8.5D in-wall diamond 2300
CWM8.5D bb Backbox 700
CWM8.5bb Backbox 660
CWM8.3D in-wall diamond 4000
CWM8.3D bb Backbox 1000
CUSTOM THEATHRE 800 SERIES    
CT800-CC in-wall 19000
CT800-LR in-wall 19000
CT8.2 LCR in-wall 7000
CT8.4LCRS in-wall 6000
CT800-SW subwoofer 6000

 

 

801 D4 and 805 D4 Signature